Becse bor
Becse József borász Muzsla községben él és itt készíti borait. Az említett községnek nagy történelmi jelentősége van a borok tekintetében, hiszen innen került a bor az Esztergomi érsekségbe, valamint szintén innen és Ebed községből szolgáltatták a bort az egykori katolikus lelkészek asztalára is.
A muzslai szőlőültetvények déli irányban helyezkednek el, a talaj összetétele barna homokos agyag és erdei talaj. Összetételében fontos szerepet játszik a mészkő, mely a szőlőben, majd a borban keletkező savakért felel. A mészkő minősége adja meg a bor gerincét. Szakértők azt állítják, hogy az itteni talaj összetétele hasonlít a Burgundiai talajhoz.
Amikor Becse úr elkezdte a szőlő ültetését, 2-2,5 hektáron gazdálkodott. Ez a terület mára 13 hektárra nőtt. A szőlőfajtákat az itt termesztett fajták szerint válogatta meg, de, mivel sokáig Dél-Németországban, szőlőnemesítési területen dolgozott, hozott magával olyan szőlőfajtákat is, melyek addig Szlovákiában ismeretlenek voltak. Ezek kék fajták voltak: Apolló – a Kékfrankos és a Kékoportó keresztezése, Cabernet Dorsa – a Dornfelder és a Cabernet Sauvignon keresztezése, valamint Cabernet Kubin – a Kékfrankos és a Cabernet Sauvignon keresztezése.
Ezenkívül, saját örömére, ültetett Furmintot is, amely itt szintén nagyon jól érzi magát. Hátránya abból származik, nagy a terméshozama miatt a felesleges fürtöket el kell távolítani. A borász ezt a többi fajtánál is így végzi annak érdekében, hogy pincéjében a szőlőből minőségi bor készüljön. A muzslai szőlő jellegzetessége magas cukor- és alkoholtartalmában rejlik.