H&V Pinczészet
Muzslai szőlőhegy Dél-Szlovákia legmelegebb és legkülönlegesebb termőhelye. A Garam és a Duna folyók által bezárt háromszögben kialakult muzslai dombok déli lejtőin termett szőlőkből egyedi ízvilágú, kivételes borok születnek. A vulkanikus alapokon nyugvó szőlőhegy talaja löszös, meszes, ásványianyag tartalma magas. A muzslai borok emiatt magas ásványtartalommal rendelkeznek, a szőlőtermés cukortartalma ideális, olykor magasabb a megszokottnál, ezért a kései szüret is gyakori.
A H&V Pincészet jelenleg 1.5 hektáron gazdálkodik. Szőlőterületeik a Nagyhegy alatti és a Nagyhegy dűlőkön találhatóak. A kiültetett szőlő egy része közel 50 éves, ezt még nagyapáik ültették a meredek, déli fekvésű hegyoldalba. A fajtaösszetétel a Muzslai szőlőhegyre jellemző Zöld veltelíni, Olaszrizling és Királyleányka, valamint Kékfrankos szőlőfajtákból áll. A régi tőkék szőlőjéből készült borok tartalmasak, ásványosak, zamatban gazdag tételek. 5-10 éve ültették ki új nemesítésű, szlovák szőlőfajtáikat – Dunaj, Danubius, Svojsen- melyek egy különleges, nem megszokott ízvilágot képviselnek és egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a borkülönlegességeket keresők körében.
A pincészetben a hagyományos borkészítés hívei. Úgy gondolják, hogy a bor milyenségét a szőlő és a borász együtt határozzák meg. A mustot spontán erjesztik. Az újbor gyakran több héten át a durva seprőn áll, vagy finom seprőn tartják hónapokig. Az első palackozásig legtöbbször egy év is eltelik, de a bor karakterétől függően akár több is. A hosszú érlelési időszak azért is hasznos, mert így megismerik a bor viselkedését, stílusjegyeit, úgy tartják, a bor öntisztulási folyamatát siettetni nem érdemes.
A Parkan Granum Terroir Borász Kör alapító tagjai közé tartoznak. Legfőbb irányelvük, hogy kizárólag a borvidéken termett szőlő felhasználásával, a borok jellegét befolyásoló adalékanyagok nélkül, a termőhely erényeit leginkább megtartó, alapvetően fizikai borászati módszerekkel készítsék boraikat. Igyekeznek a hozzáadott kén mennyiségét is alacsonyan tartani.